Wiadomości z Piekar Śląskich

Drewniane elementy we wnętrzu - stosować czy nie?

  • Dodano: 2019-12-11 12:30

Drewno jest jednym z najstarszych surowców wykorzystywanych do wytwarzania mebli i wznoszenia domów. Mimo to zawsze jest w modzie – zmieniają się trendy we wzornictwie i sposobie wykańczania tego materiału, jednak nie było jeszcze epoki, w której nie wykorzystywałoby się drewna. Dodatkowo zastosowanie drewna znacząco ociepla wizualnie wnętrze, co jest szczególnie istotne przy modnych, minimalistycznych aranżacjach. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie wnętrze całkiem pozbawione drewnianych mebli lub chociaż detali?

Wnętrza bez drewna

Istnieją raczej nieliczne przykłady przestrzeni, których projekty bazują na szkle, metalu i plastiku lub lakierowanych płytach meblowych. Często są to piękne wnętrza, jednak przez swoją surowość i wizualny chłód nie są optymalnym pomysłem na urządzenie mieszkania – taki minimalizm pasuje raczej do miejsca pracy lub np. jako wystrój galerii sztuki.

Zastosowania drewnianych elementów

Drewno może być wykorzystane niemal w każdym miejscu domu, od drewnianych elementów konstrukcyjnych (stropy, belki, schody) po wykończenia (stolarka okienna, listwy podłogowe, parkiet czy panele), nie wspominając o meblach, lampach czy blatach. Aby jednak pełniły swoją funkcję, konieczne jest dobranie odpowiedniego rodzaju drewna do konkretnego zastosowania – ma to znaczenie nie tylko dla estetyki, ale przede wszystkim dla jak najlepszej funkcjonalności. Dobry stolarz potrafi nie tylko wytwarzać nowe przedmioty czy elementy z drewna, ale także dopasowywać nowe tak, by nie wybijały się z już urządzonego wnętrza. Oprócz tego możliwe jest przeprowadzenie naprawy np. drewnianego łóżka tak, by dorobiony fragment nie wyróżniał się z całości. Warto więc stosować drewniane elementy zarówno ze względu na estetykę, jak i łatwość naprawy lub wymiany.

Komu zlecić wykonanie drewnianych elementów?

Wiele zależy od stopnia skomplikowania i konkretnych potrzeb. Przyciąć półkę do piwnicy potrafi prawie każdy, kto posiada piłę lub wyrzynarkę, jednak wykonanie precyzyjnych elementów drewnianych najlepiej zlecić dobremu stolarzowi, takiemu jak https://stolmar.co.pl/. Dzięki fachowej wiedzy i profesjonalnym narzędziom stolarz dobierze odpowiedni surowiec i wykona pracę, której ostateczny efekt z pewnością nas usatysfakcjonuje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.