Wiadomości z Piekar Śląskich

1 czerwca odbędzie się VI Piekarski Bieg Trzeźwości

  • Dodano: 2024-05-14 12:00, aktualizacja: 2024-05-16 16:23

W sobotę 1 czerwca odbędzie się VI edycja Piekarskiego Biegu Trzeźwości oraz Marszu Nordic Walking im. Ks. Bronisława Gawrona. Start biegu o godzinie 10.00 z pod stadionu MOSiRu przy ul. Olimpijskiej 3, trasa biegu przebiegać przez las Dioblina na dystansie 3,5 km. Nie obowiązuje opłata startowa, a zapisy będą przyjmowane do 30 maja.

Patron piekarskiego biegu 

Ksiądz Bronisław Gawron był jednym z pionierów Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich oraz Klubu Abstynenta Piątka w Piekarach Śląskich. Jego zaangażowanie w działalność trzeźwościową trwało aż do jego śmierci, pełniąc funkcję opiekuna duchowego dla licznych klubów abstynenckich. Przez wiele lat poświęcał się wspieraniu rodzin dotkniętych trudnościami materialnymi, nawiązując współpracę z różnymi instytucjami społecznymi, kulturalnymi, kościelnymi oraz innymi podmiotami, które działały na rzecz rodzin. Regularnie, każdego poniedziałku, prowadził spotkania poradnictwa dotyczącego walki z alkoholizmem oraz wsparcia dla rodzin w parafii Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich.

Nagrody za udział w Biegu Trzeźwości 

Podczas biegu nie będzie podziału na kategorie wiekowe, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal , natomiast trzech najlepszych uczestników oraz trzy najlepsze uczestniczki zarówno rywalizacji biegowej jak i marszu Nordic Walking otrzymają pamiątkowe puchary. W rywalizacji mogą brać udział osoby od 16 roku życia. Organizatorami biegu są Miasto Piekary Śląskie, Piekarska Piątka oraz MOSiR Piekary.

Zapisy na bieg

1 czerwca odbędzie się VI Piekarski Bieg Trzeźwości/ fot. UM Piekary Śląskie


Źródło: UM Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również