Wiadomości z Piekar Śląskich

23-letni mieszkaniec Piekar Śląskich został oszukany przez telefon

  • Dodano: 2024-04-04 13:30

Ostrzegamy przed oszustwem poprzez podmianę rachunku bankowego. Metoda dziania przestępców polega na wprowadzeniu w błąd co do zmiany dotychczasowego numeru rachunku bankowego. Jeśli wykonamy przelew na wskazane „konto techniczne”, w rzeczywistości nasze pieniądze trafią na konto oszustów. Prawidłowa weryfikacja wiadomości uchroni nas przed tym przestępczym procederem.

Mężczyzna nie był świadomy

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów podających się za pracowników banku, którzy kazali przelać pieniądze na tzw. konto techniczne. 23-letni mieszkaniec naszego miasta odebrał telefony od osób podających się za pracowników banków, którzy przekazali informację, że ktoś próbował wziąć pożyczkę na dane mężczyzny. Po chwili kolejny z oszustów polecił piekarzanowi wypłacić wszystkie oszczędności, a nastepnie za pomocą kodu BLIK wpłacić je, tym razem już na konto oszustów. Mężczyzna dopiero po rozmowie z członkiem rodziny zdał sobie sprawę, że został oszukany. 

Zwróć uwagę!

Kolejny raz policjanci przestrzegają przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić.

  • Nigdy nie przekazuj swoich pieniędzy obcej osobie,
  • Policjanci nigdy nie proszą o wybranie pieniędzy z banku i przekazanie ich, a tym bardziej pozostawienie w wyznaczonym miejscu.
  • Nigdy nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego,
  • Rozłącz się ze swoim rozmówcą, zadzwoń do bliskich i zapytaj czy faktycznie potrzebują pomocy,
  • O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję.
  • Zamiast do banku, skieruj swoje kroki do najbliższej jednostki policji lub do bliskich.

Mundurowi przypominają, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od ludzi pieniędzy! Nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również