Wiadomości z Piekar Śląskich

Biegali i maszerowali dla Olka

  • Dodano: 2022-01-17 07:00, aktualizacja: 2022-01-16 18:37

Biegacze i Nordic Walkerzy wzięli udział w Charytatywnym Biegu i Marszu NW "Biegamy dla Olka" organizowanym na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Miasto Piekary Śląskie, Komendę Miejską Policji w Piekarach Śląskich i Stowarzyszenie Lecymy Durś.

Wśród 120 uczestników obecna była Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Dla Olka

Start nastąpił o godzinie 11.00 z terenu MOSiR-u. Uczestnicy, wśród których znaleźli się radni Bartosz Szołtysik i Andrzej Wymysło, biegli i maszerowali terenami lasu Dioblina. Na zakończenie  wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz wzmocnili się ciepłym posiłkiem przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich. Chętni mogli także dodatkowo zasilić zbiórkę, kupując ciasta pieczone specjalnie na dzisiejsze wydarzenie.

Najlepsi uczestnicy w poszczególnych czterech kategoriach otrzymali także pamiątkowe puchary i upominki. Najważniejsze było dziś jednak przede wszystkim niesienie pomocy Olkowi, na którego rzecz przeznaczone były opłaty wpisowe.

- Drodzy zawodnicy, biegniemy dziś dla Olka – wszystkim życzę siły w mięśniach i powodzenia – mówiła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która była najlepsza w swojej kategorii.

Zebrani byli świadkami pokazu psów ratowniczych zorganizowanego przez Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Orzech, a także pokazu ratownictwa, który przygotowali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich.

Olek, którego bliscy, wraz z Drużyną Olka, których nie mogło zabraknąć na owym wydarzeniu, urodził się w kwietniu 2021 roku ze zdiagnozowanym małogłowiem, niedosłuchem obustronnym i niskim napięciem mięśniowym. Wymaga codziennej intensywnej rehabilitacji, co oczywiście wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Każdy, kto wziął udział w wydarzeniu, pomógł rodzicom chłopca w poniesieniu codziennych kosztów związanych z dbaniem o jego zdrowie.

Piekarzanie kolejny raz udowodnili, że mają wielkie serca i z chęcią biorą udział w wydarzeniach charytatywnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również