Wiadomości z Piekar Śląskich

Małżonkowie świętowali Złote Gody

  • Dodano: 2021-06-23 07:00, aktualizacja: 2021-06-22 22:19

W Piekarach Śląskich nie brakuje par, które mogą poszczycić się wieloletnim pożyciem małżeńskim. Kolejni małżonkowie świętowali swoje Złote Gody w towarzystwie Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anity Rabsztyn.

Danego dnia Złote Gody, upamiętniające 50-lecie pożycia małżeńskiego, świętowali: Stanisław i Eleonora Gdowik, Mieczysław i Zdzisława Woźniak, Franciszek i Stefania Kupka, Piotr i Leokadia Dyszy, Rudolf i Cecylia Bacik, Jan i Maria Libera oraz Piotr Bec.

– Mam wielką przyjemność spotkać się dzisiaj z Państwem i odznaczyć Was medalem Złotej Róży nadanym przez Prezydenta RP. Jesteście ekspertami w dziedzinie długich i udanych związków. Gdyby zapytać Was o receptę na udane pożycie na pewno odpowiedzielibyście, że to miłość, bo ona stanowi fundament, ale też wierność, szacunek, zaufanie i kompromis. Życzę Wam wszystkiego dobrego na kolejne, wspólne lata – powiedziała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich.

Wszyscy jubilaci odznaczeni zostali Medalami Róży. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.