Wiadomości z Piekar Śląskich

Masz pomysł na inicjatywę lokalną? Urząd Miasta oczekuje na zgłoszenia

  • Dodano: 2024-05-27 11:00

1 czerwca upływa kolejny termin składania wniosków o dofinansowanie w ramach inicjatywy lokalnej, która umożliwia realizację zadań publicznych związanych z różnymi sferami życia mieszkańców Piekar Śląskich. 

Terminy składania propozycji

Dokumenty składa się do Prezydenta Miasta w terminach: do dnia 1 marca, 1 czerwca, 1 września i 1 grudnia danego roku kalendarzowego, a za termin złożenia wniosku decyduje data wpływu do Urzędu Miasta potwierdzona pieczęcią wpływu.

Kreatywne inicjatywy wśród miejskiej społeczności 

Inicjatywa lokalna jest sposobem na zaangażowanie mieszkańców miasta. Przypomina nieco prace społeczne. Pomysłodawcy, którzy chcą podjąć działania na rzecz szeroko pojętej społeczności lokalnej, mogą zgłosić chęć wykonania zaplanowanego przez siebie zadania i porozumieć się z miastem w celu jego realizacji. W maju 2023 r. Rada Miasta podjęła uchwałę dotyczącą inicjatywy lokalnej.

W poprzednim naborze realizowano następujące wnioski: Jubileusz 100-lecia I LO im. Króla Jana III Sobieskiego – 2000 zł, UWAGA JEŻE – Lokalna Akcja na Rzecz Bezpieczeństwa Jeży – 1750 zł, Młodosfera Kulinarna – warsztaty kuchni regionalnej w nowoczesnym wydaniu, kuchni wegetariańskiej oraz warsztat alternatywnych metod parzenia kawy – 3100 zł, Wystawa fotografii „Abstrakcyjne widzenie” – 850 zł oraz Wzbudzenie tożsamości lokalnej w nastolatkach poprzez tworzenie, obcowanie ze sztuką i kulturą Piekar Śląskich – 2300 zł.


Źródło: UM Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również