Wiadomości z Piekar Śląskich

MPWiK zakończył dwie inwestycje

  • Dodano: 2022-03-10 06:30, aktualizacja: 2022-03-09 20:51

W ostatnich dniach Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. dokonało odbiorów końcowych dwóch inwestycji: budowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Damrota na odcinku od ul. Jana Pawła II do Konstytucji 3 Maja i w ul. Bocznej oraz przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Szpitalnej.

Dodatkową dobrą informacją dla mieszkańców ul. Damrota jest fakt, że jeszcze w tym roku na ich ulicy ułożone zostaną nowe chodniki.

Plan pracy

Zakres robót przy ul. Damrota i Bocznej obejmował budowę sieci wodociągowej i przyłączy wody do budynków. Sieć wodociągowa została wykonana z rur PE w zakresie średnic Ø125mm-63mm, o łącznej długości około 770 m. Wykonanych też zostało 39 przyłączy.  W ramach zadania odtworzona została nawierzchnia jezdni ul. Damrota i Bocznej oraz zjazdów do posesji i bocznych dróg dojazdowych. Nowa nawierzchnia chodników ułożona zostanie jeszcze w tym roku, ale będzie to już wykonane w ramach oddzielnej inwestycji. Wartość dotychczas wykonanych robót budowlanych wyniosła ok. 1,3 mln zł netto.

Wartość robót w rejonie ul. Szpitalnej przekroczyła nieco 400 tys. zł netto. Zakres przeprowadzonych prac obejmował budowę sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku od budynku przy ul. Józefa Sowińskiego 9 do placu zabaw przy ul. Szpitalnej, o łącznej długości około 130 m. Kanał sanitarny wykonany został metodą wykopową z rur PVC o średnicy Ø315 mm oraz w technologii bezwykopowej (przewiertem sterowanym) z rur kamionkowych o średnicy Ø315 mm. Realizacja zadania objęła także budowę odcinków kanalizacji sanitarnej do przełączenia istniejących odprowadzeń  z budynków. Po zakończeniu robót teren został przywrócony do stanu pierwotnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również