Wiadomości z Piekar Śląskich

Nagrodzono fotografów piekarskiego kalendarza

 • Dodano: 2021-12-01 06:30, aktualizacja: 2021-11-30 20:52

W Miejskim Domu Kultury Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich wręczyła nagrody i wyróżnienia fotografom wykonującym zdjęcia do kalendarza na 2022 r. – Piekarskie Cztery Pory Roku.

I nagrodę otrzymał Adam Rostecki, II  Bartłomiej Majowski, zaś III Dawid Brzeziński. Kalendarz będzie dostępny do nabycia w grudniu w Miejskim Centrum Informacji i Turystyki.

Oto pełna lista laureatów konkursu:

 • I nagroda dla Adama Rosteckiego za pracę „Kopalnia Julian”, (wybrana jako ilustracja na miesiąc marzec 2022). Ponadto wyróżnienie za pracę „Kozłowa Góra – Winna Góra” (wybrana jako ilustracja na miesiąc styczeń 2022) – nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych.
 • II nagroda dla Bartłomieja Majowskiego za pracę „Kalwaria i Kościół Zmartwychwstania Pańskiego” (wybrana jako ilustracja na miesiąc październik 2022). Ponadto wyróżnienia za prace: „Most nad autostradą A1” (luty 2022) oraz „Kopalnia Julian” (grudzień 2022) – nagroda pieniężna w wysokości 500 złotych,
 • III nagroda dla Dawida Brzezińskiego za pracę „Kozłowa Góra – Ulica Radzionkowska” (wybrana jako ilustracja na miesiąc lipiec 2022) – nagroda pieniężna w wysokości 250 złotych.
 • Wyróżnienie dla Mirosława Dobrzańskiego za pracę – „Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w nocnej scenerii” (wybrana jako ilustracja na miesiąc kwiecień 2022),
 • Wyróżnienie dla Krystiana Klugera za pracę „Kozłowa Góra – Pod Gajem” (wybrana jako ilustracja na miesiąc maj 2022),
 • Wyróżnienie dla Kazimierza Łastowskiego za pracę „Kopiec Wyzwolenia” (wybrana jako ilustracja na miesiąc czerwiec 2022),
 • Wyróżnienie dla Dawida Salwiczka za pracę „Widok na Sanktuarium” (wybrana jako ilustracja na miesiąc sierpień 2022),
 • Wyróżnienie dla Moniki Połomskiej-Reguły za pracę – „Plac Zabaw przy MOSIR” (wybrana jako ilustracja na miesiąc wrzesień 2022),
 • Wyróżnienie dla Michała Reguły za pracę „Koło szybu kopalnianego przy Ośrodku Kultury Andaluzja” (wybrana jako ilustracja na miesiąc listopad 2022),
 • Specjalne wyróżnienie Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj otrzymał Bartłomiej Majowski za “Most nad autostradą A1” (luty 2022).

– Serdecznie gratuluje Państwu wielkiego talentu i tego, że potrafiliście uwiecznić Piekary Śląskie w wyjątkowych ujęciach. W każdym z Waszych zdjęć było to coś, co powodowało, że chwytały za serce. Mam nadzieję, iż nadal będziecie fotografować nasze miasto i pokazywać jego urok. Na pewno będziemy kontynuować kolejne edycje kalendarza – Piekarskie Cztery Pory Roku, i już dzisiaj zapraszam Was do udziału – powiedziała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta.

Łącznie wpłynęło 210 fotografii od 30 osób. 12 najlepszych fotografii zostanie umieszczonych w kalendarzu na rok 2022 wydanym przez Urząd Miasta Piekary Śląskie. Każdy z miesięcy będzie opatrzony odrębnym zdjęciem jednego z laureatów. Kalendarz w formacie A3, będzie zawierał zdjęcia obrazujące poszczególne miesiące w naszym mieście.

W grudniu kalendarz Piekarskie Cztery Pory Roku będzie do nabycia w Miejskim Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 157.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.