Wiadomości z Piekar Śląskich

Nagrodzono fotografów piekarskiego kalendarza

 • Dodano: 2021-12-01 06:30, aktualizacja: 2021-11-30 20:52

W Miejskim Domu Kultury Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich wręczyła nagrody i wyróżnienia fotografom wykonującym zdjęcia do kalendarza na 2022 r. – Piekarskie Cztery Pory Roku.

I nagrodę otrzymał Adam Rostecki, II  Bartłomiej Majowski, zaś III Dawid Brzeziński. Kalendarz będzie dostępny do nabycia w grudniu w Miejskim Centrum Informacji i Turystyki.

Oto pełna lista laureatów konkursu:

 • I nagroda dla Adama Rosteckiego za pracę „Kopalnia Julian”, (wybrana jako ilustracja na miesiąc marzec 2022). Ponadto wyróżnienie za pracę „Kozłowa Góra – Winna Góra” (wybrana jako ilustracja na miesiąc styczeń 2022) – nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych.
 • II nagroda dla Bartłomieja Majowskiego za pracę „Kalwaria i Kościół Zmartwychwstania Pańskiego” (wybrana jako ilustracja na miesiąc październik 2022). Ponadto wyróżnienia za prace: „Most nad autostradą A1” (luty 2022) oraz „Kopalnia Julian” (grudzień 2022) – nagroda pieniężna w wysokości 500 złotych,
 • III nagroda dla Dawida Brzezińskiego za pracę „Kozłowa Góra – Ulica Radzionkowska” (wybrana jako ilustracja na miesiąc lipiec 2022) – nagroda pieniężna w wysokości 250 złotych.
 • Wyróżnienie dla Mirosława Dobrzańskiego za pracę – „Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w nocnej scenerii” (wybrana jako ilustracja na miesiąc kwiecień 2022),
 • Wyróżnienie dla Krystiana Klugera za pracę „Kozłowa Góra – Pod Gajem” (wybrana jako ilustracja na miesiąc maj 2022),
 • Wyróżnienie dla Kazimierza Łastowskiego za pracę „Kopiec Wyzwolenia” (wybrana jako ilustracja na miesiąc czerwiec 2022),
 • Wyróżnienie dla Dawida Salwiczka za pracę „Widok na Sanktuarium” (wybrana jako ilustracja na miesiąc sierpień 2022),
 • Wyróżnienie dla Moniki Połomskiej-Reguły za pracę – „Plac Zabaw przy MOSIR” (wybrana jako ilustracja na miesiąc wrzesień 2022),
 • Wyróżnienie dla Michała Reguły za pracę „Koło szybu kopalnianego przy Ośrodku Kultury Andaluzja” (wybrana jako ilustracja na miesiąc listopad 2022),
 • Specjalne wyróżnienie Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj otrzymał Bartłomiej Majowski za “Most nad autostradą A1” (luty 2022).

– Serdecznie gratuluje Państwu wielkiego talentu i tego, że potrafiliście uwiecznić Piekary Śląskie w wyjątkowych ujęciach. W każdym z Waszych zdjęć było to coś, co powodowało, że chwytały za serce. Mam nadzieję, iż nadal będziecie fotografować nasze miasto i pokazywać jego urok. Na pewno będziemy kontynuować kolejne edycje kalendarza – Piekarskie Cztery Pory Roku, i już dzisiaj zapraszam Was do udziału – powiedziała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta.

Łącznie wpłynęło 210 fotografii od 30 osób. 12 najlepszych fotografii zostanie umieszczonych w kalendarzu na rok 2022 wydanym przez Urząd Miasta Piekary Śląskie. Każdy z miesięcy będzie opatrzony odrębnym zdjęciem jednego z laureatów. Kalendarz w formacie A3, będzie zawierał zdjęcia obrazujące poszczególne miesiące w naszym mieście.

W grudniu kalendarz Piekarskie Cztery Pory Roku będzie do nabycia w Miejskim Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 157.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również