Wiadomości z Piekar Śląskich

O włos od tragedii

  • Dodano: 2021-02-05 10:00, aktualizacja: 2021-02-05 14:31

O dużym szczęściu może mówić 39-latek, który utracił panowanie nad swoim Audi, w wyniku czego uderzył w drzewo, a następnie dachował. Mężczyzna ze zdarzenia wyszedł bez szwanku, w co ciężko uwierzyć widząc zdjęcia pojazdu leżącego na dachu. Apelujemy, aby po drogach poruszać się z rozsądkiem. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą nam bezpiecznie dojechać do celu.


Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Piekarach Śląskich na ul. Sadowskiego. Kierujący Audi jadąc w kierunku DK 94, utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował. Jak ustalili mundurowi z piekarskiej drogówki, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Na szczęście 39-latek nie doznał poważniejszych obrażeń, w co ciężko uwierzyć patrząc na zdjęcia samochodu. Mieszkaniec Piekar Śląskich był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze

Apelujemy o rozsądek za kierownicą, szczególnie teraz gdy warunki na drogach są wymagające i zdradliwe. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może mieć trudności w zapanowaniu nad pojazdem. Dlatego tak istotne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami – im gorsze warunki, tym odstęp powinien być większy.

O włos od tragedii

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Passa

    Nadmierna prędkość to jedno ale ulica Sadowskiego jest w fatalnym stanie na tym odcinku!!! Wcale się nie dziwie, że samochód dachował akurat w tym miejscu, tam na zakręcie są takie wyboje, że wylecieć z drogi nie jest

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.