Wiadomości z Piekar Śląskich

O włos od tragedii

  • Dodano: 2021-02-05 10:00, aktualizacja: 2021-02-05 14:31

O dużym szczęściu może mówić 39-latek, który utracił panowanie nad swoim Audi, w wyniku czego uderzył w drzewo, a następnie dachował. Mężczyzna ze zdarzenia wyszedł bez szwanku, w co ciężko uwierzyć widząc zdjęcia pojazdu leżącego na dachu. Apelujemy, aby po drogach poruszać się z rozsądkiem. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą nam bezpiecznie dojechać do celu.


Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Piekarach Śląskich na ul. Sadowskiego. Kierujący Audi jadąc w kierunku DK 94, utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował. Jak ustalili mundurowi z piekarskiej drogówki, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Na szczęście 39-latek nie doznał poważniejszych obrażeń, w co ciężko uwierzyć patrząc na zdjęcia samochodu. Mieszkaniec Piekar Śląskich był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze

Apelujemy o rozsądek za kierownicą, szczególnie teraz gdy warunki na drogach są wymagające i zdradliwe. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może mieć trudności w zapanowaniu nad pojazdem. Dlatego tak istotne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami – im gorsze warunki, tym odstęp powinien być większy.

O włos od tragedii

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Passa

    Nadmierna prędkość to jedno ale ulica Sadowskiego jest w fatalnym stanie na tym odcinku!!! Wcale się nie dziwie, że samochód dachował akurat w tym miejscu, tam na zakręcie są takie wyboje, że wylecieć z drogi nie jest

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.