Wiadomości z Piekar Śląskich

Okradli firmę na ponad 70 tysięcy złotych

  • Dodano: 2021-10-14 08:30, aktualizacja: 2021-10-14 08:41

Piekarscy kryminalni zatrzymali dwóch 41-latków, którzy wspólnie dokonali kradzieży ołowianych odpadów poprodukcyjnych oraz zużytych akumulatorów.

Piekarscy kryminalni zatrzymali kierowcę pojazdu ciężarowego oraz operatora wózka widłowego, którzy tydzień temu z terenu jednej z piekarskich firm usiłowali dokonać kradzieży ołowianych odpadów poprodukcyjnych o wartości ponad 5 tysięcy złotych i wadze ponad jednej tony. 41-latkowie, którzy zatrudnieni byli w dwóch osobnych firmach, weszli w „złodziejską spółkę” i z kradzieży zrobili sobie dodatkowe źródło dochodu. Operator wózka widłowego nie rozładowywał z naczepy całego przywiezionego ładunku, który to następnie kierowca wywoził z terenu zakładu.

Skradzione mienie

Podczas przeszukania na jednej z posesji stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli kolejne tony skradzionych metali oraz zużytych akumulatorów o wartości blisko 70 tysięcy złotych. Jak się okazało, część metali została skradziona parę dni wcześniej z tej samej firmy. Skradzione mienie wróciło do prawowitych właścicieli, natomiast amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kradzież

Okradli firmę na ponad 70 tysięcy złotych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również