Wiadomości z Piekar Śląskich

Ponad 600 000 zł na budowę nowej drogi

  • Dodano: 2021-04-23 07:00, aktualizacja: 2021-04-22 20:25

Piekary Śląskie otrzymały kwotę 602.687 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z przeznaczeniem na budowę łącznika ulic Powstańców Warszawskich i Bytomskiej.

Droga zostanie wykonana od podstaw. To kolejne fundusze jakie w ostatnim czasie pozyskuje nasze miasto

Budowa drugiego etapu połączenia drogowego pozwoli na skomunikowanie terenów gminnych, które przeznaczone są pod inwestycje. Ponadto droga posłuży jako "by pass” do włączenia się w ul. Wyszyńskiego, skomunikowanie z ulicą Traugutta i Mickiewicza oraz terenami  Szpitala Chirurgii Urazowej. Pozwoli też w przyszłości na połączenie z planowanym do budowy krytym basenem.

Dzięki przeprowadzonym robotom możliwe będzie pozyskanie nabywców dla terenów inwestycyjnych, skomunikowanie ich oraz polepszenie układu komunikacyjnego w zatłoczonej części miasta. Możliwe też stanie się dalsze otwarcie terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na północ od ul. Solidarności. Realizacja II etapu jest kontynuacją robót wykonanych w etapie I, co pozwoli na stworzenie kompleksowego połączenia drogowego. Droga zostanie wykonana od podstaw na nieużytkach przeznaczonych pod jej budowę. Realizacja zadania ma się zakończyć w połowie 2022 roku.

Łączne koszty inwestycji to 1.205.375 zł

Kolejny raz zaowocowała świetna współpraca między senator Dorotą Tobiszowską, a Prezydent Piekar Śląskich Sławą Umińską-Duraj. Pozyskanie środków nie byłoby możliwe bez wsparcia senator Tobiszowskiej, za co gorąco dziękujemy.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Ponad 600 000 zł na budowę nowej drogi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również