Wiadomości z Piekar Śląskich

Potrącenie dzieci na przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2022-04-13 07:00, aktualizacja: 2022-04-12 21:59

Wczoraj na ulicy Maczka doszło do potrącenia dzieci przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. 9 i 11-latka zostały przewiezione do szpitala na dalsze badania. Kierująca pojazdem straciła prawo jazdy.

Do wypadku drogowego z udziałem dzieci doszło dzisiaj rano około godziny 7:30  na ul. Maczka. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca osobowym renault 20-letnia mieszkanka Piekar, jadąc od ulicy Papieża Jana Pawła II, potrąciła przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dziewczynki w wieku 9 i 11 lat. W wyniku zdarzenia piesze doznały obrażeń i zostały zabrane do szpitala. Badanie alkomatem 20-latki nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.

Pamiętajmy

Przechodząc przez jezdnię upewnijmy się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczniejszy.  Apelujemy do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Przed przejściem:

  • zwolnij
  • rozejrzyj się
  • przejdź/ przejedź bezpiecznie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również