Wiadomości z Piekar Śląskich

Pożegnanie Absolwentów

  • Dodano: 2022-05-04 07:00, aktualizacja: 2022-05-03 21:20

W piekarskich szkołach średnich odbyło się galowe pożegnanie 250 absolwentów, z których większość już 4 maja przystąpi do egzaminu maturalnego.

Zakończenia szkoły

W uroczystościach w Zespole Szkół nr 1 uczestniczyła Sława Umińska – Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która pogratulowała wszystkim uczniom ukończenia szkoły, a absolwentów z najwyższą średnią nagrodziła podarunkiem. Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta spotkał się z uczniami w I Liceum Ogólnokształcącym, należącym do Akademickiego Zespołu Szkół, aby pogratulować najlepszym abiturientom.

Absolwenci z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego wzięli udział w uroczystym zakończeniu szkoły średniej i pożegnali ostatni rok nauki w murach swoich szkół. Zespół Szkół nr 1 ukończyło w tym roku 127 uczniów, w tym 93 osoby z technikum oraz 34 z liceum ogólnokształcącego. Technikum nr 2 należące do ZSTZ ukończyło 17 uczniów. Ponadto, 8 dorosłych słuchaczy uczęszczało do Branżowej Szkoły II Stopnia z ZSTS i również przystąpi do matury. I Liceum Ogólnokształcące pożegnało w dniu dzisiejszym 98 uczniów.

Uroczystość w Zespole Szkół nr 1 uświetniła Sława Umińska – Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która złożyła życzenia absolwentom i powinszowała ukończenia szkoły. Wszyscy kończący szkołę mieli założone symboliczne nakrycia głowy – birety absolwentów w kolorze granatowym. Abiturienci z najwyższą średnią ocen oprócz świadectw z czerwonym paskiem odebrali także listy gratulacyjne i upominki z rąk Prezydent Miasta. W murach szkoły pojawili się również zaproszeni goście oraz rodzice uczniów.

Paweł SłotaII Zastępca Prezydenta był obecny w I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego, gdzie najzdolniejszym uczniom złożył życzenia oraz gratulacje, a także wręczył upominki i dyplomy pamiątkowe za szczególne osiągnięcia w nauce.

Po weekendzie majowym uczniów czeka najważniejszy sprawdzian wiedzy i umiejętności – egzamin maturalny.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.