Wiadomości z Piekar Śląskich

Program Profilaktyki Raka Piersi. Bezpłatne badania dla kobiet

  • Dodano: 2024-06-03 09:45

19 czerwca 2024 w godzinach 9.00 – 15.00 przy markecie Kaufland, ul. Bytomska 41 stanie mammobus, w którym każda kobieta w wieku 45-74 lat będzie mogła wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Akcja prowadzona jest w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Darmowe badania profilaktyczne dla kobiet

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od od 45 do 74 lat mogą wykonać mammografię w programie:

  •  co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi
  • co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu
  • co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)

Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”.

Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia. Badanie w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

  • Piekary Śląskie – 19 czerwca 2024 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy przy markecie Kaufland, ul. Bytomska 41.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 wewnętrzny 3 lub na www.mammo.pl. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. 

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej znajdziecie Państwo na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl

Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi zostanie usprawniony kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę oraz pomoc w przyspieszeniu ewentualnej konieczności leczenia.


Źródło: UM Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również