Wiadomości z Piekar Śląskich

Spotkanie autorskie z dr. Andrzejem Krzystyniakiem w MBP

  • Dodano: 2022-11-25 06:15, aktualizacja: 2022-11-24 20:27

Wczorajszego wieczoru w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich odbyło się spotkanie autorskie z dr. Andrzejem Krzystyniakiem i promocja jego książki pt. "Demony Duszy Niemieckiej". Na spotkaniu obecna była inicjatorka wydarzenia Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary.

Przebieg spotkania z autorem

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie wraz z przybyłymi do biblioteki gośćmi miała okazję spotkania i rozmowy z dr. Andrzejem Krzystyniakiem – historykiem,  publicystą, urzędnikiem samorządowym i państwowym oraz autorem książek. Pisarz podczas prezentacji opowiedział o swoich książkach, zamiłowaniu historycznym i poszukiwaniu inspiracji do pisania o Śląsku.

Ostatnia publikacja pisarza pt. “Demony duszy niemieckiej” porusza trudny i kontrowersyjny temat niemieckiej mrocznej duchowości i okrucieństwa wyrządzonego w czasie powstań śląskich. Andrzej Krzystyniak jest również autorem książek „Zwijanie polskości” czy „Zagadki śląskiej duszy” o tematyce naszego regionu i problematyce tożsamości śląskiej.

Wszystkie pozycje autora opublikowało Wydawnictwo Śląsk. W trakcie spotkania można było nabyć nie tylko najnowszą publikację dr. Andrzeja Krzystyniaka pt. „Demony Duszy Niemieckiej” ale także wcześniejsze książki autora: „Zwijanie polskości” oraz „Zagadki śląskiej duszy”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również