Wiadomości z Piekar Śląskich

Uczniowie ZSS poznają świat muzyki

  • Dodano: 2021-11-03 07:00, aktualizacja: 2021-11-03 07:12

Zespół Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich nawiązał współpracę ze studiem nagraniowym i animatorem. Uczniowie będą mogli brać udział w warsztatach muzycznych i zajęciach cyklicznych, nie zabraknie im także dobrej zabawy.

Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych nawiązała współpracę z piekarskim studiem nagraniowym „STUDIO 80”, którego założycielem i opiekunem jest Pan Jarosław Cieślik, który często współpracuje z zespołami dziecięcymi. Studio ma na wyposażeniu mikrofony, pianino cyfrowe, gitary, mikser do nagrywania płyt, sprzęt do wokalu przygotowujący do występów na estradzie, ponadto Dyrekcja ZSS zapewniła stały dostęp do Internetu oraz niezbędny sprzęt komputerowy.

Podczas spotkania z Dyrektorem, Pan Jarosław zapewnił, że zajmie się zabezpieczeniem technicznym imprez szkolnych, a uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez profesjonalnego instruktora gry na gitarze – Pana Arkadiusza Kusia, który jest również dźwiękoterapeutą, wokalistą, gitarzystą i perkusistą.

Zajęcia cykliczne

Obecnie przygotowywany jest harmonogram zajęć cyklicznych. Na zajęciach uczniowie będą uczestniczyć w zabawach i karaoke. Deklarację pomocy uczniom złożył też Pan Zbigniew Opałka, znany jako założyciel grupy „Bahamas” – obecnie znany też jako animator pod pseudonimem „Zbysio Pysio”. Duet Bahamas oferuje programy i widowiska artystyczne dla dzieci. Trzeba podkreślić, że panowie są autorami 14 albumów z piosenkami dla dzieci, laureatami złotej i platynowej płyty, a także twórcami programu „DO UCHA MALUCHA.

Opieką pedagogiczną całe przedsięwzięcie objęła zastępca dyrektora – mgr Sabina Chromy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również