Wiadomości z Piekar Śląskich

Uroczystość Złotych Godów w USC Piekary Śląskie. Poznaj szczęśliwych zakochanych!

  • Dodano: 2023-06-07 07:00, aktualizacja: 2023-06-07 07:04

W Piekarach Śląskich kolejne pary świętowały jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego, czyli Złote Gody.

Z tej okazji Małżonkowie odebrali z rąk Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich Medale Róży przyznawane przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się w sali ślubów piekarskiego Urzędu Stanu Cywilnego w obecności Anity Rabsztyn – Kierownika USC.

Tego dnia Złote Gody, upamiętniające 50-lecie pożycia małżeńskiego, świętowali: Teresa i Andrzej Pluszczyk, Aniela i Stefan Plewnia, Irena i Marcin Klimanek, Kinga i Eugeniusz Basista, Marta i Jan Daneccy, Adelajda i Marian Biskup, Helena i Jan Hojka, Lucyna i Eugeniusz Targoś oraz Magdalena i Henryk Lubojańscy.

Kolejne pary, które świętowały dzisiejszego dnia, to: Anna i Tadeusz Lipińscy, Irena i Franciszek Malik, Danuta i Jerzy Franiel, Teresa i Jerzy Szymała, Gabriela i Andrzej Przybyłek, Krystyna i Jerzy Demarczyk, Marta i Piotr Kurowscy, Wanda i Jan Poremscy, Urszula i Krzysztof Boś.

– Drodzy Jubilaci!  To wielka radość gościć Was w Urzędzie Stanu Cywilnego z okazji tak podniosłego wydarzenia. Każda uroczystość Złotych Godów to dla mnie wielkie wzruszenie i powód do dumy. Bądźcie szczęśliwi, spoglądajcie sobie często w oczy i wspominajcie Wasze wspólne pięćdziesiąt lat, oczekując jeszcze wielu wielu kolejnych rocznic. Serdecznie gratuluję Jubileuszu i życzę następnych lat w zdrowiu, szacunku i miłości – powiedziała w trakcie uroczystości Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich.

Wszyscy jubilaci odznaczeni zostali Medalami Róży

Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie. Gratulacje i serdeczne życzenia Jubilatom złożyła też Anita Rabsztyn – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również