Wiadomości z Piekar Śląskich

V Piekarska Ustawka Sportowa z niespodzianką

  • Dodano: 2023-05-31 08:00, aktualizacja: 2023-05-31 08:09

30 maja odbyła się kolejna Piekarska Ustawka Sportowa, której trasa przebiegała od startu w parku w Kamieniu do stadionu MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej.

Przebieg ustawki

Uczestnicy wspólnie: rowerem i biegnąc po ścieżkach rowerowych pokonali trasę o długości 6 km w czasie nieprzekraczającym jednej godziny. Od 16:30 strażnicy miejscy znakowali rowery. Po pokonaniu trasy dla wszystkich uczestników przygotowano ogniska z pieczeniem kiełbasek. Odbyła się również loteria i konkurs, który przeprowadził dyrektor MOSiR, Łukasz Tomczyk. W imprezie niezmiennie wzięła udział Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich wraz z Wojciechem Krawczykiem – Prezesem WOPR Piekary Śląskie oraz Pawłem Dratwińskim – Komendantem Miejskim Policji w Piekarach Śląskich, członkami Piekarskich Kół i liczną grupą Piekarzan. 

Pogoda w końcu dopisała, na starcie stawiła się liczna grupa rowerzystów oraz biegaczy, a także piekarscy strażnicy miejscy, którzy znakowali rowery, aby zabezpieczyć jednoślad przed ewentualną kradzieżą. Nie zabrakło przedstawicieli piekarskiej Policji wraz z Komendantem – Pawłem Dratwińskim, którzy przypomnieli uczestnikom zasady bezpieczeństwa, a także przekazali szczegółowe informacje o statystykach zdarzeń drogowych w mijającym miesiącu w naszym mieście. Uczestnicy dowiedzieli się o policyjnej wirtualnej akcji charytatywnej pn. “Wiosna na okrągło”, w której każdy, kto jeździ na rowerze, rolkach, deskorolce, hulajnodze – może do 15 czerwca br. wspomóc Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, a także o “kręceniu” kilometrów w ogólnopolskim konkursie na Rowerową Stolicę Polski. 

Na uczestników na mecie czekał Łukasz Tomczyk – Dyrektor MOSiR-u, który opowiedział o działalności i funkcjonowaniu obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także przeprowadził wśród uczestników konkurs wiedzy o obiektach i historii piekarskiego MOSiR-u. Odbyła się również tradycyjna loteria z nagrodami. Uczestnicy chętnie piekli kiełbaski przy ogniskach. Zabawa była wyjątkowo udana!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również