Wiadomości z Piekar Śląskich

5 powodów, dla których warto dokupić materacyk do wózka

  • Dodano: 2018-10-02 12:15

Producenci wózków zapewniają, że kiedy kupi się ich wózek, to już nie da się zapewnić dziecku większego komfortu. Tymczasem w większości przypadków można za kilkadziesiąt złotych zyskać całkiem sporo. Wystarczy kupić materacyk do wózka. Oto pięć podstawowych powodów, dla których warto się na to zdecydować.

Większa higiena
Wózki wykonywane są tak, aby nie ulegały łatwo zabrudzeniom i same w sobie raczej nie stawały się siedliskiem baterii czy roztoczy. Zasadniczo jednak ich czyszczenie, kiedy już staje się konieczne, jest mocno utrudnione. Jak podają autorzy informatora na stronie https://babydeco.eu/pl/c/Materacyki-do-wozka/22, pod tym względem materacyki są znacznie lepsze. Można po prostu wyjąć taki materac z wózka, zdjąć z niego powłoczkę, wyprać ją i uzyskać wyższy poziom higieny. Sam materac i jego warstwa ochronna są bardzo nieprzyjazne roztoczom, natomiast poszewkę zewnętrzną łatwo jest wyprać.

Większy komfort
Dziś już większość wózków jest projektowana naprawdę całkiem nieźle i nawet dłuższy spacer nie wywołuje u dziecka dyskomfortu. Problemem mogą tu być wózki wielofunkcyjne, które z zasady używane są częściej i dłużej, a także wózki odkupione z drugiej ręki, których stan bywa różny. W tych przypadkach materacyk pozwala wyeliminować wszystkie wady lekko zużytego wózka. Dzięki niemu dziecko czuje się komfortowo i bezpiecznie.

Większe bezpieczeństwo
Niektóre dzieci – choć każde z sobie tylko znanych powodów – w wózku stają się niecierpliwe, często się obracają, siadają, przewracają. Wtedy nietrudno o uderzenie o wyczuwalny przez gondolę element konstrukcyjny lub usztywnienie samej gondoli. To powoduje jeszcze większy dyskomfort i jeszcze bardziej energiczne ruchy dziecka. Położenie zwykłego materacyka pozwala uniknąć takich niechcianych przygód. To najlepszy przykład tego, jak wygoda w realny sposób wpływa również na bezpieczeństwo dziecka.

Mniej zakupów
Materace do wózeczków cieszą się rosnącą popularnością z jeszcze jednego powodu. To bowiem, że zaprojektowano je z myślą o użyciu w gondoli wózka, nie znaczy, że nigdzie indziej nie pasują. Ich kształt i wymiary sprawiają, że często rodzice kupują tylko jeden taki materac i przekładają go z wózka do kołyski lub kojca. Dzięki temu nie trzeba do każdego z nich kupować znacznie droższych, dedykowanych materaców, co pozwala oszczędzić i miejsce, i pieniądze, bez zmniejszania komfortu.

Prawdopodobnie lepszy rozwój
Można też – czytając prace naukowe – wysnuć wniosek, że materace do wózeczka będą wspierały rozwój dziecka. Ten przebiega prawidłowo wtedy, kiedy dziecko otoczone jest „własnymi” przedmiotami. Jeśli więc zawsze będzie spało i podróżowało na materacu zapewniającym taki sam komfort, tak samo dobrze chroniącym przed utratą ciepła, to być może będzie to właśnie jeden z elementów, które zbiorczo określa się jako „korzystne środowisko rozwoju”. Jeśli tak, to prawdopodobnie jest to najtańszy i najprostszy sposób dbania o rozwój dziecka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.