Wiadomości z Piekar Śląskich

Czynniki decydujące o efektywności budowy magazynów

  • Dodano: 2017-11-27 11:15

Żywotność budynków mieszkalnych liczy się w dekadach, tak samo jak wszelkiego rodzaju budynków użytkowych. Nie inaczej jest w przypadku hal magazynowych, które wedle konstruktorów i projektantów powinny przetrwać długie lata. Jednak aby tak było, należy nie tylko stawiać je wedle planu, korzystać z właściwej jakości materiałów, ale przede wszystkim odpowiednio zaplanować całą budowę. A przy tym zwracać uwagę na kilka ważnych czynników.

Podstawowe etapy budowy magazynu

Dopracowany i profesjonalny projekt jest wyznacznikiem całego procesu budowy magazynu, krok po kroku pokazującym kolejne etapy do realizacji. Jak więc dokładnie przebiega budowa hali magazynowej i które czynniki są najważniejsze? Przede wszystkim absolutne podstawy:
- przygotowanie gruntu, osuszenie, wyrównanie
- budowa ścian bocznych, ścian nośnych lub żelaznej konstrukcji magazynu
- instalacja systemów wewnętrznych, grzewczych, oświetleniowych, wodnych, sanitarnych, przeciwpożarowych itp.
- stworzenie wewnętrznych dróg, parkingów, miejsc postojowych, placów wyładowczych i załadowczych
- opracowania połączenia drogowego z pobliskimi węzłami komunikacyjnymi

Szczegóły konstrukcyjne

Oprócz powyższych etapów w grę wchodzi cała rzesza prac mniej wymagających, zajmujących w realizacji mniej czasu, ale równie ważnych dla prawidłowego funkcjonowania całego magazynu. W grę wchodzi również bezpieczeństwo jego użytkowania przez pracowników oraz odpowiednie warunki przechowywania wewnątrz towarów.
Nie wystarczy bowiem wyłącznie zainstalować systemów grzewczych: trzeba najpierw wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się w danych warunkach, będzie ekologiczny i oszczędny. To samo tyczy się zasilania: czy wykorzystać wyłącznie sztuczne światło, czy postawić na większe okna przepuszczające promienie słońca za dnia. Budowlańcy stoją również przed innymi wyzwaniami, jak chociażby budowa barier dźwiękochłonnych, które są wręcz niezbędne na obszarach zamieszkanych albo stworzenie zabezpieczeń przed zwierzętami, które z kolei są potrzebne na przedmieściach miast lub poza nimi.

Efektywność budowy

Na samą efektywność budowy, czas trwania inwestycji, ponoszone na nią koszty wpływ mają też inne czynniki zależne już od samego człowieka. Wybór odpowiedniej ekipy budowlanej, która specjalizuje się w projektach i budowie hal magazynowych, posiada doświadczonych pracowników, maszyny i sprzęty niezbędne do takich realizacji, może skrócić budowę nawet o kilka tygodni. Wpływ ma na to również położenie magazynu: im bliżej dużych ośrodków miejskich, węzłów komunikacyjnych i autostrad, tym łatwiej nie tylko o dostawy towarów, ale i o samych pracowników, zaufaj doświadczeniu firmy Depenbrock.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.