Wiadomości z Piekar Śląskich

Jakich ofert pracy należy unikać?

  • Dodano: 2019-06-21 16:30

Nie wszystkie ogłoszenia dotyczące pracy są godne zaufania. Niektóre oferty okazują się być mało wiarygodne, chociażby ze względu na brak podstawowych informacji. Warto zastanowić się, których ogłoszeń należy unikać - niezależnie od tego, czy znajdują się w prasie, czy na portalu internetowym.

Podstawowe informacje o firmie

Wiarygodne oferty pracy powinny uwzględniać najważniejsze dane na temat konkretnego przedsiębiorstwa. Jeśli po przeczytaniu ogłoszenia nie będziemy pewni, czym tak naprawdę zajmuje się dana firma, lepiej na nie nie odpowiadać. Ważne jest także dokładne wskazanie wymagań na określone stanowisko. Każdy pracodawca powinien wiedzieć, czego tak naprawdę oczekuje od zatrudnionych osób. Jeżeli w ogłoszeniu brakuje takich informacji, lepiej nie tracić czasu na kontakt z taką firmą.

Oferty pracy za granicą

Szczególną czujność muszą zachować osoby, które są zainteresowane pracą poza granicami kraju. Na polskim rynku działa wiele nieuczciwych firm mających na celu oszukanie niedoszłych pracowników. Osoby chcące wyjechać w celu zarobkowym do innego kraju, muszą pamiętać o zagrażających niebezpieczeństwach. Wielu oszustów werbuje pracowników pod pretekstem dobrze płatnej posady – część z nich może być zamieszana w niewolnictwo, zmuszając ludzi do pracy za darmo.

Warto pytać o szczegóły

Jeśli mamy wątpliwości względem konkretnej oferty pracy, powinniśmy sprawdzić jej wiarygodność. Warto pytać o szczegóły, aby na podstawie uzyskanej odpowiedzi ocenić, czy dana firma rzeczywiście jest godna zaufania. Zanim zdecydujemy się na wysłanie aplikacji, musimy w odpowiedni sposób zweryfikować naszego potencjalnego pracodawcę. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest to trudne zadanie – wystarczy sprawdzić posiadane certyfikaty za pośrednictwem Internetu. Jeśli chcemy skorzystać z oferty dotyczącej pracy za granicą, warto zapoznać się z opiniami na temat danego przedsiębiorstwa dostępnymi online. Wiele przydatnych informacji znajdziemy na forach internetowych, które mogą nas również przestrzec przed pracą w wybranych firmach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.