Wiadomości z Piekar Śląskich

W jaki sposób Twoja skóra alarmuje Cię o problemach ze zdrowiem

  • Dodano: 2022-09-21 05:45, aktualizacja: 2022-09-21 06:01

Szereg chorób objawia się na skórze. Dlatego utrzymanie zdrowego ciała jest tak samo ważne dla posiadania pięknej skóry. Skóra jest z pewnością lustrem naszego zdrowia.

Wiele podstawowych chorób, niektóre bardzo poważne, najpierw pojawiają się jako problemy skórne. Dobra skóra jest zazwyczaj odzwierciedleniem dobrego stanu zdrowia, a w dążeniu do pięknego wyglądu nie można zapominać o wewnętrznym dobrostanie.

Zrozumieć funkcje skóry

Skóra jest największym organem ludzkiego ciała, który pokrywa i chroni ciało. Skóra pełni wiele funkcji, od zatrzymywania płynów, aby zapobiec odwodnieniu, po pomoc w odczuwaniu takich wrażeń jak temperatura czy ból oraz odporność na bakterie, wirusy i inne przyczyny infekcji. Najważniejszą rolą skóry jest rola bariery, która utrzymuje stabilność naszego środowiska wewnętrznego. Skóra pełni również funkcję aktywnego organu, który nieustannie tworzy, transportuje i wyczuwa substancje.

Dlaczego mówimy, że skóra jest lustrem zdrowia?

Wykwalifikowany lekarz może postawić diagnozę wyłącznie na podstawie wyglądu pacjenta, a wiele chorób, w tym te, które wpływają na skórę, takie jak cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, PCOD, zmiany hormonalne, alergie, niedobory żywieniowe, infekcje, choroby wątroby i przewodu pokarmowego oraz choroby układu nerwowego, objawiają się na skórze. Dlatego utrzymanie zdrowego ciała jest tak samo ważne dla posiadania pięknej skóry.

Środki służące utrzymaniu zdrowej skóry

Skóra być może jak żaden inny organ wymaga tak wiele uwagi zarówno w stanie choroby, jak i zdrowia. Dobre odżywianie z dużą ilością wody, prowadzenie zdrowego trybu życia z odpowiednią ilością snu, zarządzanie stresem, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, odpowiednie stosowanie emolientów i praktykowanie dobrej higieny są niezwykle istotne dla utrzymania zdrowej skóry i dolegliwości związanych ze skórą na dystans. Odnośnie zdrowia i diet na jedzmy-zdrowo.pl

Nie wszystkie choroby skóry są straszne

Większość problemów skórnych nie wskazuje na to, że cokolwiek innego jest z Tobą nie tak. Na przykład, ziarniniak obrączkowaty (granuloma annulare) to uniesione, czerwonawe lub cieliste guzki tworzące wzór pierścienia, które można znaleźć na dłoniach i stopach. Zwykle ustępują one w ciągu dwóch lat i nie oznaczają, że coś jest z Tobą nie tak. Każdorazowo problemy skórne należy konsultować w pierwszej kolejności z dermatologiem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.