Wiadomości z Piekar Śląskich

W jakich branżach znajdziesz pracę od poniedziałku do piątku w Bytomiu?

 • Dodano: 2022-06-30 14:45

Bytom to miasto znajdujące się na terenie województwa śląskiego. Niewielka odległość od innych miejscowości sprawia, że rynek pracy jest tutaj niezwykle urozmaicony. Już dziś zacznij rozważania na temat swojej kariery zawodowej. W jakich branżach znajdziesz pracę od poniedziałku do piątku w Bytomiu? Sprawdź już dziś!

Bytom - niezwykłe miasto na Śląsku

Bytom to miasto znajdujące się w województwie śląskim. Miejscowość graniczy z Chorzowem, Zabrzem i Tarnowskimi Górami. Obszar ten nazywany jest również Konurbacją Górnośląską. Bytom zamieszkuje około 170 tysięcy osób i jest to idealne miejsce do rozwoju firm i przedsiębiorstw. Jako jedno z najstarszych miast na górnym Śląsku posiada wiele zalet, które z pewnością są zauważane przez inwestorów. W mieście znajduje się wiele firm i przedsiębiorstw. Swoje siedziby posiadają tutaj: fabryka wełny mineralnej Petralana, Elektrociepłownia Miechowice i wiele innych. Obecność takich firm sprawia, że pozostałe przedsiębiorstwa z branży również chcą mieć tutaj swoje filie. Bytom jest miastem wciąż rozwijającym się. Jego bardzo dużą zaletą jest fakt, że praktycznie w każdej branży znajdziemy tutaj wiele miejsc pracy, dzięki czemu występuje tutaj niski odsetek bezrobocia.

Bytom posiada również wiele atrakcji turystycznych. Dzięki dużemu zainteresowaniu odwiedzających branża turystyczna rozwija się. Oferty pracy w branży turystycznej można znaleźć między innymi w hotelach, restauracjach, muzeach, rezerwatach przyrody oraz szlakach turystycznych. Ważnymi miejscami pracy na terenie Bytomia są także galerie handlowe. Handel jest jedną z większych gałęzi gospodarki Bytomia. Znajdują się tutaj centra handlowe: Agora, Plejada, M1, które udostępniają miejsca pracy dla kilku tysięcy mieszkańców Bytomia i okolic. Istnieje również tutaj wiele sklepów wielkopowierzchniowych, dzięki którym wiele osób znalazło swoje stanowiska pracy.

Województwo śląskie pełne możliwości

Województwo śląskie to obszar znajdujący się na terenie południowo-zachodniej Polski. Jego położenie i urbanizacja jest niezwykle ciekawym zjawiskiem na skalę europejską, gdyż na stosunkowo niewielkim obszarze powstało wiele miast o dużej gęstości zaludnienia. Śląsk kojarzy się przede wszystkim z górnictwem i hutnictwem, co ma swoje przełożenie również na rynku pracy. Jednakże nie jest to wszystko. Na terenie województwa śląskiego znajduje się wiele firm, które oferują pracę dla kilku tysięcy pracowników. Jest to między innymi Lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach, ale i również Amazon, Toyota, Jeronimo Martins, Eurocash i wiele innych. Taki rozwój występuje między innymi dzięki bardzo dobrej infrastrukturze drogowej i kolejowej. Na obszarze województwa znajduje się wiele dróg szybkiego ruchu, autostrad, które w pełni rozładowują ruch oraz pozwalają samochodom ciężarowym na szybkie i bezpieczne dotarcie do wyznaczonego celu. 

Wykształcenie a oferty pracy w Bytomiu

Wykształcenie wyższe często jest istotnym punktem podczas rekrutacji. Na terenie miasta znajduje się około 7 tysięcy studentów, co jest stosunkowo dużą liczbą. Szkoły wyższe znajdujące się na terenie Bytomia to między innymi:

 • Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Wydział Zamiejscowy Informatyki w Bytomiu
 • Politechnika Śląska w Gliwicach, Wydział Transportu w Bytomiu
 • Śląski Uniwersytet Medyczny, Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 • Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, wydział zamiejscowy w Bytomiu
 • Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji w Bytomiu
 • Kolegium Nauczycielskie w Bytomiu

Jednakże brak wykształcenia wyższego nie odbiera nam możliwości rozwoju naszej ścieżki zawodowej. Współcześnie istotne jest przede wszystkim zaangażowanie i chęć rozwoju. Możliwe jest również skorzystanie z wielu ofert kursów i szkół policealnych, które oferują zdobycie zawodu w krótkim czasie. W wielu branżach wykształcenie wyższe nie jest istotne, dlatego jeśli nasze umiejętności są wystarczające, to należy rozpocząć swoją karierę już teraz. Warto sprawdzać regularnie ogłoszenia o pracę i dowiedzieć się, czy możemy podjąć pracę w danym przedsiębiorstwie. Nie czekaj i zrób to już dzisiaj!

W jakich branżach znajdziesz pracę od poniedziałku do piątku w Bytomiu?

W wielu miejscach pracy praktykowany jest pięciodniowy tydzień. Jest to dobra opcja przede wszystkim dla osób, które posiadają dzieci. Dzięki temu w sobotę oraz niedzielę mogą oni spędzić wolny czas ze swoimi pociechami. Jest to również ważne dla osób studiujących zaocznie, które studiują w weekendy i nie mają możliwości pracy w tych dniach. Taki system ma miejsce przede wszystkim w prywatnych przedsiębiorstwach, usługach oraz szkołach. Również wiele firm produkcyjnych, które posiadają swoje oddziały na terenie Bytomia i okolic posiadają 5-dniowy system pracy. Z pewnością przed rozpoczęciem pracy w danym miejscu warto zapytać się, jak wygląda organizacja tygodnia pracy w danym zakładzie, gdyż pomimo jednej branży może to wyglądać zupełnie inaczej. Poza weekendem, istnieją obowiązkowe dni, które są ustawowo wolne od pracy. Są to:

 •     1 stycznia – Nowy Rok
 •     6 stycznia – Święto Trzech Króli
 •     pierwszy i drugi dzień Wielkanocy
 •     1 maja – Święto Państwowe
 •     3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja
 •     dzień Zielonych Świątek
 •     dzień Bożego Ciała
 •     15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 •     1 listopada – Wszystkich Świętych
 •     11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości
 •     25 i 26 grudnia – pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Ważną zasadą jest także fakt, iż Pracownikowi przysługuje w każdej dobie prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku (odpoczynek dobowy). Oznacza to, iż od zakończenia do rozpoczęcia kolejnego dnia pracy musi minąć minimum 11 godzin. Jest to zabezpieczenie dla osób pracujących w trzyzmianowym systemie pracy. Pamiętaj także, że w 2022 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 19,70 zł brutto na godzinę bądź też 3010 zł brutto za cały etat. Nie zgadzaj się, jeżeli pracodawca proponuje niższe stawki. Warto znać swoje prawa, gdyż zdarzają się sytuacje, kiedy nie są one przestrzegane.

Gdzie szukać ofert pracy?

Poszukiwanie pracy w dzisiejszych czasach nie jest aż takie trudne. Bytom jest dużym miastem, dlatego też miejsca pracy oferują dużą ilość miejsc pracy. Zobacz już teraz! Publikowanie ogłoszeń o pracę w internecie jest współcześnie niezwykle popularne. Pracodawcy odchodzą od tradycyjnych metod. Kiedyś na drzwiach wejściowych danej firmy zawieszano kartki z ogłoszeniami o pracę. Również popularnym sposobem było wywieszanie plakatów na tablicach ogłoszeniowych na terenie danej miejscowości. Współcześnie wszystko dzieje się w internecie. Popularne są przede wszystkim strony internetowe, które specjalizują się w publikacji ogłoszeń o pracę. Tego typu portale posiadają specjalne filtry i wyszukiwarki, które w szybki sposób pozwalają na odnalezienie ogłoszeń w interesującej nas branży.

Jednakże, aby znaleźć ogłoszenie idealne dla nas, warto spędzić nad tym procesem większą ilość czasu. Przede wszystkim istotnym punktem jest przygotowanie CV. Jest to dokument, za pomocą którego przedstawiamy naszą osobę rekruterowi. Na CV znajdziemy takie informacje jak: podstawowe informacje osobowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności i ukończone kursy. Nasz życiorys musi być dostosowany do branży oraz ogłoszeń, na które chcemy kandydować. Należy podawać wyłącznie informacje, które z pewnością zainteresują rekrutera. CV musi być estetyczne oraz czytelne. Jeżeli dobrze je przygotujemy, to z pewnością możemy liczyć na duży odzew wśród przyszłych pracodawców.  Pamiętaj także, że jeśli coś zaniepokoi cię w danym ogłoszeniu o pracę, to nie warto kandydować na dane stanowisko. Wśród wielu ciekawych ogłoszeń mogą znaleźć się takie, które nie są do końca dobrym wyborem. Nie czekaj i rozpocznij poszukiwania pracy już dzisiaj. Jeśli skorzystasz z naszych rad już dzisiaj, z pewnością otrzymasz pozytywny odzew jutro.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.