Wiadomości z Piekar Śląskich

Podziękowania za pomoc w zatrzymaniu pijanego kierowcy

  • Dodano: 2018-08-21 11:30

Dzięki wzorowej postawie świadka, tym razem nie doszło do tragedii. 30-latek nie tylko powiadomił policjantów o podejrzanym zachowaniu kierującego oplem, ale także jechał za nim przez kilkanaście kilometrów. Po zatrzymaniu mieszkańca Zabrza okazało się, że miał on w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia. To wtedy Pan Tomasz zauważył dziwne zachowanie kierującego dostawczym oplem. Jak tłumaczył świadek, pojazd poruszał się całą szerokością drogi, czym stwarzał zagrożenie dla innych kierujących. Mężczyzna postanowił o wszystkim powiadomić odpowiednie służby, cały czas obserwując zachowanie jadącego przed nim kierowcy. Po kilkunastu kilometrach, dzięki precyzyjnym informacjom świadka, policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca Zabrza. Jak wykazało badanie alkomatem, mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Stróże prawa ustalili także, że nieodpowiedzialny kierujący nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

W ubiegły piątek I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich podinsp. Kamil Gabor spotkał się z Panem Tomaszem, dzięki któremu nieodpowiedzialny 29-latek z Zabrza nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Szef piekarskich mundurowych podziękował mężczyźnie za pomoc, jednocześnie gratulując właściwej postawy. Pan Tomasz stwierdził, że nie mógł w tej sytuacji postąpić inaczej. Podczas spotkania komendant wręczył 30-latkowi list gratulacyjny oraz drobny upominek w podziękowaniu za okazaną pomoc i godne naśladowania zaangażowanie.


Źródło: KMP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.