Wiadomości z Piekar Śląskich

Refundacja kosztów dla osób przyjmujących Ukraińców

  • Dodano: 2022-06-08 07:00, aktualizacja: 2022-06-07 20:18

W Urzędzie Miasta Piekary Śląskie nadal można składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej za udzielenie schronienia uchodźcom – w wysokości 40 zł za dobę.

Refundacja kosztów przyjęcia osoby z Ukrainy - jak ją uzyskać?

Wniosek należy złożyć wraz z wymaganymi dokumentami w Punkcie Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miasta przy ul. Bytomskiej 84 w godzinach otwarcia lub listownie.

Warunkiem otrzymania środków finansowych jest złożenie wniosku. Urząd Miasta na jego rozpatrzenie ma miesiąc czasu. Przyznanie lub wypłata świadczenia może być uzależniona od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia. Świadczenie nie będzie przysługiwało, jeśli w złożonym wniosku znajdą się nieprawdziwe informacje.

Przygotowano aktywny wzór wniosku o świadczenie 40 zł dziennie za pomoc obywatelom Ukrainy, który składa się z dwóch części:

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

Karta osoby przyjętej do zakwaterowania

UWAGA! Wypełniony wniosek należy podpisać “odręcznym” podpisem – dlatego nie jest aktywna rubryka: “podpis”. Instrukcja jak wypełnić wniosek.

Jeśli podmiotem zapewniającym zakwaterowanie i wyżywienie jest jednostka organizacyjna, osoba prawna albo przedsiębiorca, wojewoda ma prawo zdecydować o podniesieniu tej kwoty. Może nastąpić to również w przypadku, jeśli zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy zapewnione było przed dniem wejścia w życie ustawy.

Zgodnie z obowiązującym brzmieniem rozporządzenia wniosek o pomoc finansową trzeba składać do urzędu gminy, który ma 30 dni na jego rozpatrzenie oraz wypłatę pieniędzy. Z założenia będzie ono wypłacane przez 120 dni. Refundacja będzie wypłacane tylko za okres do 30.06.2022 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również