Wiadomości z Piekar Śląskich

Święto Konstytucji 3 Maja

  • Dodano: 2021-04-30 06:30, aktualizacja: 2021-04-29 18:53

Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich i Tomasz Wesołowski, Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na miejskie obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jednocześnie 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

3 maja o godz. 10.30 w Bazylice imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja Apostoła odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich wraz z asystą wojskową i oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Miejsca w bazylice będą ograniczone, dlatego zachęcamy do transmisji online z Mszy Świętej.

Składanie kwiatów pod piekarskimi pomnikami, ze względu na obowiązujące obostrzenia odbywać się będzie indywidualnie.

Wydarzenia towarzyszące w dniu 3 maja:

Jeśli chciałbyś poznać ciekawostki historyczne, o których nie miałeś pojęcia i połączyć to z dobrą, aktywna zabawą – weź koniecznie udział w grze. Na uczestników czekają zagadki i kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia, które pomogą w zdobyciu informacji niezbędnych do ich rozwiązania. Dla pierwszych 30 osób/drużyn/rodzin przewidziano zestawy upominków. W grze mogą brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci z rodzicami. Karty startowe z regulaminem i instrukcją zabawy będą do pobrania oraz wydrukowania z facebooka w wydarzeniu lub w wersji papierowej dostępne w siedzibie MDK nr 2 w dniu 3 maja 2021 od godz. 10.00.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Akcja "Wywieś flagę” ma w Piekarach Śląskich wieloletnią tradycję. W tym roku organizowana jest jej 12. edycja. W naszym mieście od lat z inicjatywy Obywatelskiego Klubu Radnych prowadzona jest akcja "Wywieś flagę” mobilizująca mieszkańców miasta do wspólnego uczczenia uroczystości poświęconej jednemu z dwóch najważniejszych symboli narodowych.

Program obchodów może ulec zmianie ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Święto Konstytucji 3 Maja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również