Wiadomości z Piekar Śląskich

GKS Andaluzja i Orkan podpisały umowę z Ruchem Chorzów

  • Dodano: 2021-03-19 06:30, aktualizacja: 2021-03-18 21:53

GKS Andaluzja Brzozowice – Kamień oraz KS Orkan Dąbrówka Wielka podpisały umowy o współpracy z Ruchem Chorzów S.A.

W porozumieniu stron brali udział Janusz Hupert – wiceprezes GKS-u, Mirosław Woźnik – trener grup młodzieżowych, Krzysztof Basiaga – prezes Orkanu i Dawid Świerkowski – członek zarządu Orkanu, a także Seweryn Siemianowski – prezes Ruchu.

Ponadto aneks do umowy między miastem, a chorzowskim klubem podpisała Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj

Umowy mają charakter partnerski, dzięki nim realizowane będą działania wspierające kluby w podnoszeniu poziomu sportowego. Ruch jako patron zobowiązuje się między innymi do: współpracy w programowaniu i organizowaniu zajęć szkoleniowych zgodnie z planem rozwoju opracowanym w swojej akademii, zapraszania drużyn partnerskich do udziału w projektach sportowych, grach kontrolnych oraz turniejach, umożliwienia kadrze trenerskiej odbywania stażów szkoleniowych czy też wsparcia drużyny seniorów zawodnikami nie mieszczącymi się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu Ruchu.

GKS Andaluzja Brzozowice – Kamień oraz KS Orkan Dąbrówka Wielka zobowiązały się między innymi do: informacji i wskazania wyróżniających się zawodników o odpowiednim potencjale sportowym z określonych grup szkoleniowych, oddelegowania do przeprowadzania testów i badań wyróżniających się zawodników swoich drużyn jak również umożliwienia zawodnikom klubów udziału w grach kontrolnych i testowych.

 – Cieszy nas rozwijająca się współpraca, nie tylko pomiędzy Miastem Piekary Śląskie, a Ruchem Chorzów, ale również fakt zacieśniania kooperacji z piekarskimi klubami GKS-em Andaluzja i Orkanem. Liczymy, że dzięki porozumieniom, większa liczba naszej młodzieży będzie mogła zaprezentować swoje talenty piłkarskie na wyższych poziomach rozgrywek – powiedziała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Dodatkowo Prezydent Sława Umińska-Duraj i prezes Ruchu Seweryn Siemianowski sygnowali aneks do listu intencyjnego zawartego jeszcze w 2018 r. Zgodnie z nowymi ustaleniami miasto umożliwi chorzowskiemu klubowi wizyty w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Gminy, celem zapraszania uczniów do udziału w naborach do drużyn Ruchu Chorzów oraz drużyn klubów partnerskich działających na terenie Piekar Śląskich. W podpisaniu dokumentów brał, także udział przedstawiciel Rady Miasta – radny Łukasz Ściebiorowski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również