Wiadomości z Piekar Śląskich

"Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie"

  • Dodano: 2020-08-07 08:15, aktualizacja: 2020-08-07 08:31

W sobotę, 8 sierpnia w Piekarach Śląskich odbędzie akcja "Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie".

Bezpłatne konsultacje i badania ginekologiczne (USG i cytologia z testem HPV) będą przeprowadzane w specjalnym mobilnym gabinecie, umiejscowionym przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ul. Olimpijskiej 3.

Każda kobieta, bez względu na wiek, może skorzystać z wizyty w mobilnym gabinecie. Zapisać się można wyłącznie osobiście w dniu akcji od godziny 10:00.

Inicjatywa powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej "W kobiecym interesie", której celem jest zachęcanie Polek do regularnych badań ginekologicznych. Każda kobieta, która przyjdzie na wizytę otrzyma, ulotkę z "Kalendarium badań ginekologicznych każdej Polki", dzięki któremu będzie wiedziała, kiedy i jakie badania powinna wykonać w trosce o swoje zdrowie. Zapraszamy wszystkie mieszkanki Piekar Śląskich i okolic.

Na szczęście jest nas coraz więcej

Ponad 3 miliony kobiet w Polsce nie chodzi regularnie do ginekologa. Istotnym czynnikiem zniechęcającym Polki do badań ginekologicznych jest silne poczucie wstydu. Podczas pierwszej wizyty u ginekologa odczuwało go blisko 60% z nas. To wyniki z badania dotyczącego opieki ginekologicznej kobiet, które zostało zlecone na potrzeby II edycji kampanii "W kobiecym interesie" i pokazało dużą potrzebę edukacji. Dlatego celem tegorocznej kampanii jest zachęcenie kobiet do regularnych wizyt u ginekologa i edukacja nt. sposobów pokonywania społecznych i psychologicznych barier w odbywaniu regularnych kontroli zdrowotnych.

Inicjatorem kampanii jest Gedeon Richter Polska, firma specjalizująca się w ochronie zdrowia kobiet.

– W tegorocznej edycji kampanii chcemy zmierzyć się ze wstydem i go oswoić. Bariery są w nas, ale musimy sobie z nimi radzić, bo wstyd nie może ograniczać profilaktyki zdrowotnej. Dlatego hasłem II edycji kampanii jest "Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie".  Jako firma wspierająca kobiety i ich zdrowie czujemy też potrzebę realnego zaangażowania się w przywrócenie możliwości badań profilaktycznych i odciążenie placówek medycznych, które z powodu COVID-19 wykonywały świadczenia w bardzo ograniczonym zakresie. Mamy nadzieję, że nasza akcja spotka się z zainteresowaniem i mieszkanki Piekar Śląskich zechcą skorzystać z oferowanych przez nas bezpłatnych badań – mówi Aneta Grzegorzewska, rzecznik prasowa w Gedeon Richter Polska.

Piekary Śląskie będą już siódmą miejscowością na trasie mobilnego gabinetu ginekologicznego w tym roku. Podczas akcji odwiedzi on 10 miejscowości zlokalizowanych w województwach świętokrzyskim, małopolskim i śląskim, gdzie w weekendy przeprowadzane będą bezpłatne konsultacje lekarzy ginekologów oraz badania cytologiczne i USG.

"Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również