Wiadomości z Piekar Śląskich

Serce na zbiórkę nakrętek stanęło przy MDK

  • Dodano: 2020-11-26 06:30, aktualizacja: 2020-11-25 17:08

Metalowy kosz w kształcie serca został postawiony, na wniosek mieszkańców i radnych, w pobliżu Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej 73.

Umożliwi zbieranie plastikowych nakrętek, które zostaną przekazane na potrzeby piekarskich Warsztatów Terapii Zajęciowej

Serce służące do zbiórki plastikowych nakrętek zakupione zostało, przez Zakład Gospodarki Komunalnej. Pomysłodawcą działania były władze Miasta Piekary Śląskie na czele z I Zastępcą Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztofem Turzańskim. Metalowy kosz będzie służył zbiórce nakrętek.

– Realizacja tego zadania jest odpowiedzią na zapotrzebowanie Piekarzan, którzy chętnie udzielają się na rzecz działań charytatywnych. Cieszę się, że kosz ułatwiający zbiórkę stanął w centrum miasta, tym bardziej, że dzięki zbiórce udzielimy wsparcia Warsztatom Terapii Zajęciowej – mówi I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański.

Jako pierwsi swoimi nakrętkami kosz w kształcie serca zasilili Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj wraz z II Zastępcą Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Pawłem Słotą.

Zbiórki plastikowych nakrętek – które są materiałem przeznaczonym do recyclingu – są jedną z najpopularniejszych form wspierania osób potrzebujących. Nie wymagają zaangażowania środków pieniężnych, a udzielana dzięki nim pomoc jest realną odpowiedzią na potrzeby. Tona plastikowych nakrętek, na którą składa się średnio prawie pół miliona tych niewielkich elementów, pozwala uzbierać – podczas sprzedaży w skupie – kwotę rzędu 700-1000 złotych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.