Wiadomości z Piekar Śląskich

Święto Niepodległości w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2021-11-09 06:15, aktualizacja: 2021-11-08 20:06

Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie zapraszają mieszkańców na obchody Święta Niepodległości 11 Listopada 2021 r.

Uroczystości rozpoczną się pod Pomnikiem “Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Parku Trzech Bohaterów.

Program obchodów Święta Niepodległości:

  • 15.30 – złożenie kwiatów pod Pomnikiem “Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu.
  • 16.00 – Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Szarleju koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich wraz z asystą wojskową i oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bytomia i Śląskiego Chóru Górniczego “Polonia Harmonia”.
  • 17.00 – Przemarsz pod Pomnik “Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” w Parku Wolności w Szarleju.
  • 17.15 – Uroczystości oficjalne z odczytaniem apelu i salwą honorową.

W przypadku zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej w regionie program obchodów może ulec zmianie.

Zachęca się mieszkańców także do wywieszenia w Dniu Niepodległości flag narodowych. Akcję “Wywieś flagę w oknie” propagowano także w czasie tegorocznego święta Konstytucji 3 Maja. Liczy się, że i tym razem w wielu miejscach pojawią się biało-czerwone barwy.

12 listopada o godzinie 18.00 zaprasza się na Koncert niepodległościowy w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Bytomia, który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73. Wejściówki na koncert można odebrać od 26 października w kasie MDK.

Święto Niepodległości w Piekarach Śląskich / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również