Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwają zapisy do II Piekarskiego Biegu Trzeźwości

  • Dodano: 2020-08-26 08:45, aktualizacja: 2020-08-26 09:04

II Piekarski Bieg Trzeźwości i Marsz Nordic Walking im. ks. Bronisława Gawrona zorganizowany zostanie już niebawem. Chętni do udziału w nim wciąż mogą zapisać się na listę startową.

W sobotę, 5 września odbędzie się II Piekarski Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking im. Ks. Bronisława Gawrona. Zmagania sportowe rozpoczną o 11.00 na stadionie piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3. Uczestnicy rywalizacji będą mieć do pokonania dystans ok 2,5 km. Trasa biegu przebiegać będzie w lesie Dioblina. W trakcie wydarzenia nie będzie podziału na kategorie wiekowe. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, natomiast trzech najlepszych uczestników oraz trzy najlepsze uczestniczki zarówno w rywalizacji biegowej jak i marszu Nordic Walking otrzymają pamiątkowe puchary.

Zapisy

Organizatorzy podkreślają, że obowiązuje limit 150 uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem telefonu 32 768-10-10 w Dziale Promocji i Sportu MOSIR Piekary Śląskie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 lub do dnia 28 sierpnia 2020 r. Istnieje możliwość wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku osiągnięcia limitu 150 uczestników. Nie obowiązuje opłata startowa.

Warto podkreślić, że opisywane wydarzenie będzie miało wyjątkowy wymiar. W tym roku po raz pierwszy bieg będzie nosić imię Księdza Bronisława Gawrona .

Ksiądz Bronisław Gawron był jednym z założycieli Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Klubu Abstynenta Piątka w Piekarach Śląskich. W ruchu trzeźwościowym działał do śmierci, jako opiekun duchowy wielu klubów abstynenckich. Od wielu lat był zaangażowany w niesienie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, podejmując przy tym współpracę z wieloma instytucjami społecznymi, kulturalnymi, kościelnymi i innymi podmiotami świadczącymi pracę na rzecz rodziny. W każdy poniedziałek prowadził poradnictwo przeciwalkoholowe i rodzinne w parafii: Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich.

W rywalizacji mogę brać udział osoby od 16 roku życia.
Organizatorami biegu są Miasto Piekary Śląskie, PSRA "KA Piątka" oraz MOSiR Piekary, a wszystkie szczegóły opisane zostały na plakacie znajdującym się poniżej.

Trwają zapisy do II Piekarskiego Biegu Trzeźwości

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.