Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwają zapisy do II Piekarskiego Biegu Trzeźwości

  • Dodano: 2020-08-26 08:45, aktualizacja: 2020-08-26 09:04

II Piekarski Bieg Trzeźwości i Marsz Nordic Walking im. ks. Bronisława Gawrona zorganizowany zostanie już niebawem. Chętni do udziału w nim wciąż mogą zapisać się na listę startową.

W sobotę, 5 września odbędzie się II Piekarski Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking im. Ks. Bronisława Gawrona. Zmagania sportowe rozpoczną o 11.00 na stadionie piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3. Uczestnicy rywalizacji będą mieć do pokonania dystans ok 2,5 km. Trasa biegu przebiegać będzie w lesie Dioblina. W trakcie wydarzenia nie będzie podziału na kategorie wiekowe. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, natomiast trzech najlepszych uczestników oraz trzy najlepsze uczestniczki zarówno w rywalizacji biegowej jak i marszu Nordic Walking otrzymają pamiątkowe puchary.

Zapisy

Organizatorzy podkreślają, że obowiązuje limit 150 uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem telefonu 32 768-10-10 w Dziale Promocji i Sportu MOSIR Piekary Śląskie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 lub do dnia 28 sierpnia 2020 r. Istnieje możliwość wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku osiągnięcia limitu 150 uczestników. Nie obowiązuje opłata startowa.

Warto podkreślić, że opisywane wydarzenie będzie miało wyjątkowy wymiar. W tym roku po raz pierwszy bieg będzie nosić imię Księdza Bronisława Gawrona .

Ksiądz Bronisław Gawron był jednym z założycieli Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Klubu Abstynenta Piątka w Piekarach Śląskich. W ruchu trzeźwościowym działał do śmierci, jako opiekun duchowy wielu klubów abstynenckich. Od wielu lat był zaangażowany w niesienie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, podejmując przy tym współpracę z wieloma instytucjami społecznymi, kulturalnymi, kościelnymi i innymi podmiotami świadczącymi pracę na rzecz rodziny. W każdy poniedziałek prowadził poradnictwo przeciwalkoholowe i rodzinne w parafii: Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich.

W rywalizacji mogę brać udział osoby od 16 roku życia.
Organizatorami biegu są Miasto Piekary Śląskie, PSRA "KA Piątka" oraz MOSiR Piekary, a wszystkie szczegóły opisane zostały na plakacie znajdującym się poniżej.

Trwają zapisy do II Piekarskiego Biegu Trzeźwości

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.