Wiadomości z Piekar Śląskich

Umowa na zabezpieczenie kanału Szarlejki podpisana

  • Dodano: 2022-04-22 06:30, aktualizacja: 2022-04-21 20:49

W Urzędzie Miasta podpisano umowę na rozpoczęcie prac związanych z zabezpieczeniem kanału rzeki Szarlejki.

Przy złożeniu podpisów pod umową obecna była senator Dorota Tobiszowska, która cały czas dba o pozyskanie przez nasze miasto jak największych środków w ramach Polskiego Ładu. Samą umowę sygnowali Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Miasta i Adam Knapik – prezes  Zarządu Rapid sp. z o.o. Koszt inwestycji to 5.514.090 zł.

Zabezpieczenie kanału rzeki Szarlejki

Zakres prac w systemie „zaprojektuj i wykonaj roboty budowlane” obejmuje: Opracowanie kompletnej i kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę. Łącznie przedmiotem zamówienia w zakresie prac projektowych i budowlanych objęty jest cały tunel (kanał) rzeki Szarlejki o długości ok. 1.171 m oraz most drogowy w ciągu ul. Szpitalnej na rzece stanowiący jego integralną część.

Wszelkie prace projektowe oraz roboty budowlane zostaną wykonane w terminie 16 miesięcy od chwili podpisania umowy.

Ekspertyzy wykazały, że tunel, w którym płynie Szarlejka jest w złym stanie i konieczny jest jego remont. To niezwykle ważne zadanie, bo decyduje o bezpieczeństwie mieszkańców, bez koniecznych działań remontowych mogłoby nawet dojść do jego zawalenia.

Raz jeszcze dziękujemy senator Dorocie Tobiszowskiej za wsparcie jakiego udziela Piekarom Śląskim i jego mieszkańcom, liczymy na kolejne wspólne projekty.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład wyniosło – 4.275.000 zł, zaś wkład własny Gminy Piekary Śląskie to 1.239.090,00 zł.

Umowa na zabezpieczenie kanału Szarlejki podpisana / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również