Wiadomości z Piekar Śląskich

Młody prezydent przejął władze w Piekarach

  • Dodano: 2022-06-03 06:30, aktualizacja: 2022-06-02 22:40

Piekary Śląskie mają nowego prezydenta, a został nim Oskar Czech, który zwyciężył w konkursie "Gdybym był Prezydentem Miasta Piekary Śląskie".

Nowy prezydent

Nowy włodarz naszego miasta dzień rozpoczął się od złożenia ślubowania, następnie odbył naradę z kierownictwem Urzędu oraz podległymi pracownikami, nie zabrakło też inspekcji miejskich instytucji.

Nasz nowy prezydent miał naprawdę wiele pracy. Swój dzień rozpoczął od spotkania ze Sławą Umińską-Duraj, następnie złożył ślubowanie i odbył serię spotkań z pracownikami Urzędu Miasta. Dokładnie przyjrzał się pracy poszczególnych wydziałów i odbył naradę w temacie inwestycji – szczególnie zainteresowany był budową ścieżek rowerowych i basenu.

Wizytował także Piekarskie Centrum Medyczne, gdzie odwiedził maluchy urodzone na porodówce. Przyjrzał się też funkcjonowaniu Straży Miejskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej, odbył również spotkania z ich komendantami, a następnie doglądał obiektów rekreacyjnych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzień prezydenta to też wywiady, dlatego był gościem Radia Piekary. Na zakończenie dnia spotkał się z Przewodniczącym Rady Miasta i radnymi.

Piątki dniem "pogniecionej koszuli"

Nowy prezydent wydał też swoje pierwsze zarządzenie – zdecydował – zgodnie z zapowiedziami ze swojego spotu wyborczego, że od teraz piątki będą w piekarskim Urzędzie Miasta dniami "pogniecionej koszuli” – dzięki czemu wprowadzi się wzorce proekologiczne poprzez redukcję kosztów zużycia energii elektrycznej i wody.

Oskar Czech zwyciężył w konkursie "Gdybym był Prezydentem Miasta Piekary Śląskie” gdyż najlepiej oceniono nadesłany przez niego film. Podczas oceny zgłoszeń, komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematyką, wartość artystyczną filmu, przekaz dzieła, pomysłowość i kreatywność twórcy oraz ciekawe podejście do tematu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Brzeziniok

    Jakby wprowadzić piątki brudasa, to jeszcze bardziej będzie ekologicznie. Ile zaoszczędzonej wody i kosmetyków. Lepiej byście miasto rozwijali, a nie pajacowali.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również